Створюємо ландшафтний дизайн своїми руками

Більшість сприймає ландшафтний дизайн і озеленення як відмінні один від одного процеси. Хоча ландшафтне проектування має на увазі щось інтимне і більш обмежене, ніж загальний термін «благоустрій», принципи однакові. Тому, перш ніж викласти свої думки на папері або втілити їх в життя, потрібно ознайомитися з основними принципами ландшафтного дизайну. Це дасть вам краще розуміння про колір, баланс, форму, контраст. І зовсім не має значення, чи плануєте ви створити свій сад або скористатися готовою ідеєю. Це просто корисно знати.

Планування ландшафтного дизайну. З чого розпочати

Якщо метою є благоустрій вашого особистого саду, ви повинні мати чітке уявлення про те, для чого він вам служитиме. Чи буде цей сад витвором мистецтва, призначеним для споглядання, чи це буде «зелена кімната» як продовження вашого будинку, чи сад для прогулянок. Подумайте і дайте відповідь на запитання «для чого?». Розуміння призначення допоможе визначити функціональність вашого ландшафтного дизайну і, як наслідок, уявити первинний вигляд вашого саду.

Перш ніж спантеличитися вибором рослин, що безумовно важливо, ви повинні підготуватися, викласти свої думки на аркуші паперу у вигляді деякого плану. Але ще раніше вам потрібно визначитися з ідеєю. У цьому вам допоможуть журнали, каталоги та інтернет. Витратьте час, щоб просто подивитися на різні фото ландшафтного дизайну своїми руками, швидше за все, ви знайдете те, що вам сподобається. Не зупиняйтеся на одній фотографії, краще, якщо у вас буде вибір. Тоді ви зможете порівняти та вибрати найбільш оптимальний дизайн. Не намагайтеся повторити побачене точно. Ці картинки призначені швидше для натхнення, ніж для самостійної реалізації.

Без належного планування та підготовчих робіт благоустрій вашої заміської ділянки може забрати більше часу та коштів, ніж воно того варте.Самостійні виміри ділянки

Перше, що потрібно зробити, це зробити виміри. Звичайно, всі власники садових ділянок мають кадастровий план, але не завжди він відповідає дійсності. З роками багато дільниць зазнають деяких метаморфоз. Зауважимо, що сьогоднішнє законодавство ставиться серйозніше до питань землеволодіння. Тому краще, якщо ваш кадастровий план буде все ж таки підтверджуючим, а не номінальним документом.

Після того, як усі виміри кутів та сторін ділянки виконані, можна переходити до креслень. Виберіть масштаб, у якому буде відображено ваш план. Для зручності, як правило, вибирають масштаб, кратний 100 (1:100, 1:200, 1:300 тощо) або кратний 50 (1:50, 1:150, 1:250 і т.д). Далі необхідно здійснити прив’язку існуючих будівель (якщо такі є) до ділянки та визначити місце розташування північного напрямку. Зазначимо, що за напрямом півночі можна визначити тіньові місця на ділянці. Якщо ж споруди лише плануються, то спочатку на плані ландшафту потрібно виділити місце під забудову відповідно до нормативів на будівництво. Переконайтеся, що будинок знаходиться там, де йому належить бути за нормами, встановивши відстань до червоної лінії вулиці та до меж ділянки. Тепер у вас є базова конструкція для роботи, можна починати ландшафтне проектування. =”noreferrer noopener”>Створюємо дизайн ландшафту самі

Для початку огляньтеся навколо і проаналізуйте довкілля. Подивіться на ділянки сусідів, на рослини в їх садах і в навколишньому селище ландшафті. Ви зможете побачити, що росте у вашому ареалі, а що ні. Прогуляйтеся навколо і подивіться на ґрунт, що в ньому переважає, пісок або глина, чи вона потребує зволоження або осушення. Що оточує вас, гориста місцевість чи рівнина. Все це допоможе вам визначитися з ландшафтним стилем ділянки, і тоді ваш власний дизайн, створений своїми руками, гармонійно впишеться в навколишній простір.

Releated Post