Рейкова стеля у ванній кімнаті своїми руками

Позитивні якості в порівнянні з іншими видами стель

Висока вологість (аж до утворення конденсату) обмежує вибір матеріалів для стельового покриття ванної кімнати. Реально можна розглядати чотири види:

  • класичне фарбування вологостійкими фарбами;
  • натяжна стеля;
  • підвісна система з вагонки ПВХ;
  • рейкова стеля.
  • ul>

    Найдорожчий спосіб обробки – фарбування. Але це тільки в тому випадку, якщо поверхня перекриття ідеально рівна, без різниці в рівнях сусідніх плит. Якщо ця умова не виконується, то стелю доведеться вирівнювати за допомогою штукатурки та шпаклівки. Незважаючи на простоту, зробити це своїми руками досить складно. Але і це не головний недолік – перепади вологості і температури погано позначаються на штукатурці і шпаклівці.

    Натяжні стелі (ПВХ і тканинні) добре витримують високу вологість і не вимагають проведення «мокрих» робіт. Але для монтажу ПВХ полотна гарпунним способом необхідний підготовчий етап в умовах цеху (точний розкрій і кріплення «гарпуна»). Навіть використання кліпс або клинового способу затискання полотна в монтажному профілі все одно вимагає розігріву полотна тепловою гарматою або промисловим феном. Встановити натяжну стелю своїми руками без досвіду та професійних навичок дуже складно. Варто також додати, що натяжні стелі виключають природну вентиляцію простору між перекриттям і полотном, а це може призвести до появи там грибка.

    Підвісна стеля з ПВХ вагонки має досить громіздку конструкцію. Використання дерев’яного бруса в якості обрешітки для ванної кімнати не рекомендовано, а монтаж металевого профілю і кріплення до нього панелей – не найпростіша процедура.

    Річкові стелі мають невелику вагу і просту конструкцію. Вони не схильні до корозії та ураження грибком. Глянцева поверхня, що відображає світло, візуально додає обсяг ванної кімнати, часто невеликого розміру і з невисокими стелями. Металева рейка відмінно поєднується з сантехнічною запірною арматурою, аксесуарами і матеріалами світильників будь-якого типу (врізних і настінних). А проста технологія монтажу дозволяє легко виконати роботи своїми руками.

    Вибір

    Ще на етапі вибору моделі можна оптимізувати витрати на покупку стелі. Найбільш поширена довжина — 3 метри, але є й інші варіанти. Тому краще зупинитися на тому, що дасть мінімальну кількість відходів. Наприклад, якщо один з розмірів ванної кімнати менше двох метрів, а це буває досить часто, то варто звернути увагу на комплекти з довжиною рейки 4 метри.

    Товщина панелей впливає на показники міцності, від неї ж залежить і вартість. Для ванної кімнати достатньо товщини 0,4–0,5 мм.

    Рада. При виборі рейкової стелі для ванної кімнати краще зупинити вибір на моделях відкритого типу. Вони забезпечують високий рівень природної вентиляції і рекомендовані для приміщень з високим рівнем вологості. В якості альтернативи можна вибрати рейкову стелю закритого типу з перфорованими панелями.

    Залежно від висоти приміщення та виду стельових світильників вибирають систему кріплення.

    Якщо передбачені вбудовувані світильники, то рейкова стеля найпростіше змонтувати на стрінгерах, закріплених до регульованих підвісів.

    Накладні або підвісні світильники допускають монтаж стрингерів прямо до плитки перекриття, мінімізуючи втрату висоти стелі.

    Підготовка до монтажу

    У рейкової стелі, як і натяжного, є значна перевага — його опорний профіль монтують до стін, що мають фінішне покриття. Це означає, що монтаж можна проводити в будь-який час, а не тільки під час ремонту.

    Незважаючи на те, що поверхня перекриття не вимагає вирівнювання, підготовчі роботи необхідні:

Releated Post